Robme veci spolu
Primárnym zámerom projektu Robme veci spolu bolo sprístupnenie divadelno-hudobného predstavenia ,,U nás doma, na valale‘‘ pre zdravotne a sociálne znevýhodnené deti a dospelých. Sekundárnym zámerom projektu bolo umožniť členom súboru prezentovať umenie, rozvíjať ich tvorivosť, schopnosť prezentovať sa na verejných vystúpeniach, nadviazať a rozvíjať spoluprácu so subjektmi, ktoré majú na starosti deti a ľudí zo zdravotne a sociálne znevýhodneného prostredia - Detský domov, DSS , Spojená škola internátna, Detské integračné centrum, DÚHA – Združenie mentálne a zdravotne postihnutých a formou tvorivých dielní umožniť ich vzájomné spoznávanie sa a integráciu do spoločnosti.
Stanovené ciele projektu boli nasledovné: sprístupniť divadelno-hudobné predstavenie primárnej cieľovej skupine bezplatne, odstrániť fyzické a finančné bariéry v prístupe primárnej cieľovej skupiny k umeniu, predstaviť a rozvíjať talent detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, odstrániť psychologické bariéry detí - členov divadelno-hudobného zoskupenia prezentovaním sa na verejnosti, nadviazať a rozvíjať spoluprácu so subjektmi, ktoré majú na starosti deti, mladých ľudí a dospelých zo zdravotne a sociálne znevýhodneného prostredia, formou tvorivých dielní umožniť vzájomné spoznávanie sa členov so sociálne a zdravotne znevýhodnenými deťmi, mladými ľuďmi a dospelými, ich integrácia do spoločnosti.
Od začiatku realizácie projektu bola činnosť osôb participujúcich na projekte zameraná na splnenie cieľov projektu. Organizačné, finančné, umelecké činnosti vyplývajúce z realizácie projektu boli zamerané na splnenie stanovených cieľov, čo sa celému kolektívu podarilo.
V rámci prípravnej fázy sa realizovalo nacvičenie divadelno-hudobného predstavenia U nás doma, na valale pod vedením Mgr. Ivany Zálepovej, materiálno-technické zabezpečenie predstavenia (kulisy, rekvizity, kostýmy) mala na starosti Mgr. Titková. V rámci realizačnej fázy sa uskutočnilo v máji 2011 predstavenie pre občanov, seniorov, zdravotne postihnutých v obci, v júni 2011 sa realizovali 2 predstavenia pre zdravotne postihnutých. Ďalšou aktivitou projektu bolo 6 tvorivých dielní, ktoré boli realizované v mesiacoch júl – september 2011, tvorivé dielne organizačne zabezpečila Mgr. Titková a Mgr. Zálepová. Na tvorivých dielňach pod vedením skúsenej lektorky deti rozvíjali umelecké cítenie a prejav, využívala sa napr. technika decoupage na sklo, doštičky a keramiku, výroba dekoratívnych predmetov z prírodných a farebných medzistienok, maľovanie výrobkov zo skla hubkovaním a pod. V hodnotiacej fáze sa uskutočnilo vyhodnotenie projektu na spoločnom stretnutí realizátorov projektu so zástupcami pozvaných subjektov.
Medzi zaujímavé momenty projektu patrila ochota a záujem, s akými sa deti snažili nacvičiť predstavenie pre iné deti a pripravenie drobnej pozornosti - cukríkov, malých kvietkov (samy ich zhotovili), ktorými privítali svojich divákov na predstaveniach.